česká verzeanglická verze

Domovská stránka4Novinky, tipy, zajímavosti

  4Pewatron: DC/AC střídače o výkonu 23 až 2400 VA        
 

Švýcarská firma Pewatron představila nové modely kompaktních DC/AC střídačů, vhodných k napájení techniky vyžadující síťové napětí 230V - 50Hz v místech, kde není běžný síťový rozvod. Typickým příkladem použití jsou například mobilní zařízení v automobilech a autobusech, lodě a vlaky. Podobné využití najdou tyto střídače i v zařízeních, které jsou zálohovány pomocí staničních baterií (např. vysílače, telefonní ústředny, energetické rozvodny).

Přívodní vodiče jsou pro rychlé použití vybaveny konektorem do autozásuvky, nebo svorkami pro příme připojení k autobaterii. Výstupní napětí je vyvedeno standardní síťovou zásuvkou. Elektronika střídače je připravena dodat krátkodobě nebo špičkově několikanásobně větší výkon, než je uvedená hodnota trvalého výkonu, což umožňuje bezpečný rozběh motorů ručního nářadí nebo chladících agregátů a dalších zařízení s větším odběrem při zapnutí. Účinnost se u všech vyráběných typů pohybuje kolem 90%.

Samozřejmostí je ochrana před přetížením, zkratem a přehřátím, signalizace poklesu napětí zdrojové baterie a automatické odpojení střídače zabraňující úplnému vybití baterie. K některým typům je možné dokoupit také dálkové ovládání.


 


  další informace - DC/AC střídače
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
         
         
         
         
         
             

Nahoru 5