česká verzeanglická verze

Domovská stránka4Novinky, tipy, zajímavosti

  4EA DOG série - opravdové displeje s napájením 3.3V        
 

Novinka na světovém trhu displejů: firma Electronic Assembly s její řadou DOG přináší první sérii LCD displejů, které skutečně pracují s napájením 3,3V. Tento parametr se netýká pouze LCD skel ale také všechny typy volitelných LED podsvícení jsou konstruovány pro 3,3V - bez jakýchkoliv přídavných komponentů.

DOG série začíná s třemi typy skel: 1x8 znaků, 2x16 a 3x16 znaků. Celkové rozměry jsou velice kompaktní. S rozměry 55x27mm je nová řada určena pro použití především v ručních bateriových přístrojích.

Díky nejmodernějším Chip-On-Glass technologiím STN a FSTN je síla samotného LCD skla pouze 2,0mm. Dokonce společně s LED podsvícením síla displeje vzroste pouze na 5,8mm. Pracovní teplotní rozsah je -20°C až +70°C. Teplotní kompenzace je vyřešena.

Standardní výška znaku 5,57mm u modulu 2x16 zaručuje dobrou čitelnost. Uživatel může volit ze tří různých rozhraní 4-bit, 8-bit a SPI. Znaková sada s 248 ASCII znaky je k dispozici. Snadná a rychlá montáž je zaručena - podobně jako u modulů DIP - možností přímého pájení vývodů displeje do desky plošného spoje.

Kombinace různých technologií LCD displeje (pozitivní/negativní, modrý/zelený/černý) a různých druhů podsvícení (bílé, modré, žluté, žluto/zelené, červené) dává výhodu mnoha různých designérských řešení.

 


   další informace - znakové LCD DOG
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
         
         
         
         
         
             

Nahoru 5